Share this content on Facebook!
22 Feb 2014

Oyun sitelerinde yer alan oyunlar, genelde oynanması kolay ve insanı sıkmayan türden oyunlardan oluşuyor. Bu da benim gibi saatlerce hatta günlerce bitmek bilmeyen video oyunlar ile arası olmayan kişiler için iyi bir durum. Flash tabanlı oyunlar arasında her zevke uygun içerikler var. Çocukların ve neredeyse her biriyten severek oynadığı 3d oyunları ile ilgili bazı bilgilendirmelerde bulunacağzı. Peki bu oyunlaı oynayabilmemiz için nasıl bir kurulum gerçekleştirmemiz gerekiyor. Eski bilgisayar oyunlarının yerini alan flash ve Java 3D oyunları, her geçen gün daha kaliteli olmaya başlıyorlar. Zaman geçtikçe karşımıza çok eğlenceli ve boş vakitleri değerlendirebileceğimiz oyunlar çıkıyor. Bu oyunlar genç, yaşlı demeden her kesim tarafından beğenilerek oynanıyor. Oyunlar, video oyunlara göre çok basit gibi görünse de grafik bakımından son derece tatminkar. 3d oyunlar gerçekçi ve yüksek oyun kalitesi ile 2D oyunlara göre çok daha fazla ön plana çıkmayı başarıyor. 3D oyunlar kolay kullanımı ve gerçek oyun zevki vermesi ile oyun severlerin ilk tercihi oluyor. 3D oyunlar gelişmiş teknoloji ile gerçek oyun zevkini yaşatıyor. Flash oyunlarda 3D’nin olması da ayrı bir şahanelik katıyor. Biliyorsunuz ki Flash oyunlarda herhangi bir yükleme yapmıyorsunuz, web tabanlı oynuyorsunuz bu yönden de baya güzel ve avantajlı oluyor.Son zamanlarda Türkiye’de oyun sektörü inanılmaz gelişme gösterdi. Sektörün yenilerinden olan ise diğer sitelerde pek görmediğimiz 3D oyunlar mevcut. Yurdumuzun internet bağlantısı düşük olduğundan denemek istesemde deneyemedim malesef. Ama özellikle çocukların sevebileceğini düşündüğüm iki oyun daha var.Oyun teknolojilerinde yaşanan gelişmeler ile birlikte günümüzde birçok oyunu internet üzerinden kolayca oynayabiliyoruz. Online ve offline olarak oynanabilen binlerce oyun sayesinde internette keyifli ve heyecanlı vakit geçirmek mümkün olabiliyor. Bu bahsettiğimiz 3D oyunlarını oynamak için çok fazla bir şeye gerek yok. Herhangi bir arama motoruna “3D oyun oyna” gibi bir kelime yazdığınızda karşınıza birçok sonuç çıkacaktır. Bunun yanı sıra bu 3 boyutlu oyunları açabilmek için bilgisayarınızda kurulu olması gereken birkaç adet program mevcut. Bunlar; Shockwave Player, Adobe Flash Player ve Unity 3D isimli 3D destekli programlar. Bu programlar bilgisayarınızda kurulu olduğu sürece her türlü 3 boyutlu oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

3D OYUNLAR

Çocukluğumda oynadığım atari oyunları ile kıyasladığımda şimdiki çocukların daha şanslı olduğunu görüyorum. Bizim zamanımızda bu ka dar çok oyun yoktu. Atari kasetlerindeki oyunların çoğu benzerdi. Şimdilerde oyun sitelerinde yer alan o oyunlar eskinin atari oyunlarının daha geliştirilmiş ve profesyonelleştirilmiş hali. Dolayısıyla oyun zevki daha üst seviyede.Zaman zaman oyun sitelerinde vakit geçiriyorum. Video oyunları pek sevmediğim için oyun sitelerindeki oyunlar daha çok ilgimi çekiyor. Özellikle bu sitelerde yer alan 3d oyunlar çok geniş bir yelpazeye ve harika grafiklere sahip.Artık günümüzde oyun oynamak çok kolay bir hale geldi. Zevkinize hitap eden her türlü oyunu tek tuşa basarak karşınıza çıkartabiliyorsunuz. Bu sadece oyunla da sınırlı değil. Bugün istediğiniz herhangi bir bilgiyi, müziği, filmi vb. materyalleri tek tık hızı sayesinde edinebiliyorsunuz. 3D oyunlarda genellikle araç kullanma oyunları rağbet görüyor. Araba oyunları macera ve zeka oyunları izliyor. Çoğu insanın kolayca oynayabileceği bu oyunlar, eğlendirirken aynı zamanda eğitiyor da. Mesela bir zeka oyunu oynarken, beyin jimnastiği yapmış oluyorsunuz. Veya araba konusunda neyin ne olduğunu bilmeyen birisi 3D oyun oynayarak arabanın iç dizaynını ve sistem yerlerini öğrenebiliyor. 2014 yılında 3D oyunlara erişmek bu denli kolayken, ilerleyen yıllarda nasıl oyunlar bizi bekliyor merak korusu.

3 boyutlu oyun oynamayı sevenler için kaliteli grafik ve seslere sahip 3d oyunların yer aldığı Klas Oyun adlı siteyi önerebilirim. Bu sitede yer alan 3d oyunları tek kişi ve 2 kişilik oynayabilirsiniz. Ayrıca bu oyunlar arasında diğer oyuncular ile online olarak oynayabileceğiniz oyunlar da yer alıyor.Sitede sadece 3d oyunlar yok tabi. Birbirinden eğlenceli ve heyecanlı araba oyunları da var. İlginizi çekecek oyunlar illa ki olacaktır. Video oyun oynamaktan sıkıldım, hem zaten o kadar fazla zamanımda yok diyenlerin göz atmasında fayda var.3D oyunlar görüntü kalitesi ile de çokça tercih ediliyor. Oyunların oynanışı da fazlasıyla kaliteli… Kaliteli oyunları eğer arıyorsanız 3doyunlar.com tam size göre… 3doyunlar herkese hitap eden içerikleri ve hoş tasarımı ile 3D oyunlar konusunda kalitesini konuşturan tek site denilebilir. Yetişkinler tarafından da tercih edilen bir site olan 3doyunlar, kullanışlı olmasıyla ve birçok kategoride geniş oyun yelpazesi ile hizmet vermesiyle oyun severlerin ilgisini çekiyor.3D oyunlarda gerçek kaliteyi arıyorsanız, yüksek kalitede, yeni oyunları oynamak istiyorsanız adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: http://www.3doyunlar.gen.trComments

There isn't any comment in this page yet!

Do you want to be the first commenter?


New Comment

Full Name:
E-Mail Address:
Your website (if exists):
Your Comment:
Security code: